Czy pracodawca może zapytać o szczepienie przeciwko COVID-19?

Czy pracodawca może zapytać o szczepienie przeciwko COVID-19?

Pandemia COVID-19 i wprowadzane w związku z nią obostrzenia budzą wśród polskich przedsiębiorców i ich pracowników różne, często bardzo silne emocje. Dorównać im może chyba tylko Polski Ład. Od kiedy pojawiła się możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19 w kraju rozgorzały dyskusje zwolenników i przeciwników szczepień.

Jak udostępnić klientowi swój magazyn?

Jak udostępnić klientowi swój magazyn?

Sprzedajesz produkty i chciałbyś robić to online? Masz swoją grupę odbiorców, która regularnie u Ciebie zamawia? Chciałbyś, aby mieli dostęp do zawsze aktualnej bazy Twoich produktów z najnowszymi cenami i możliwością złożenia zamówienia?

Krajowy System e-Faktur – jak się przygotować?

Krajowy System e-Faktur – jak się przygotować?

Przedsiębiorcy z całego świata walczą o klienta, rywalizując z konkurencją… Przedsiębiorcy w Polsce pracują głównie w defensywie, ale jak utrzymać gardę, kiedy jak nie Polski Ład, to podwyżka prądu, jak nie podwyżka prądu, to Krajowy System e-Faktur. „Uszczelniamy VAT!” – mówią, a co, poza dostarczaniem contentu twórcom memów robią?

KSeF (e-Faktura)  oprogramowanie, które nie potrzebujesz!

KSeF (e-Faktura) oprogramowanie, które nie potrzebujesz!

Wraz z 1 stycznia ruszył Krajowy System e-Faktur. W roku 2022 – pilotażowo, ale już w roku 2023 fakturowanie e-Fakturą ma być w naszym kraju powszechne. O co chodzi z Krajowym Systemem e-Faktur? Czy dalej można wystawiać faktury papierowe i (dotychczas znane) elektroniczne? Jaki program do faktur jest gotowy na KSeF? Informacje o KSeF (zwanym także: Centralnym Rejestrem Faktur CRF i Centralną Bazą Faktur) znajdziesz w tekście.

Czym są kody GTU?

Czym są kody GTU?

Czym są kody GTU? Dla czego je wprowadzono? Jakich towarów i usług dotyczą, a jakie są zwolnione? Kto musi stosować kody GTU, a kto jest z nich zwolniony? - przeczytaj artykuł!

Jak wygenerować JPK_V7M i JPK_V7K

Jak wygenerować JPK_V7M i JPK_V7K

Obsługiwanie plików JPK w programie do faktur jest dobrą decyzją przedsiębiorcy, bo pozwala zaoszczędzić czas i zadbać o poprawność JPK-ów. Zobacz jak dbać o JPKV7M i JPKV7K w swojej firmie!

Black Week z mpFirma

Black Week z mpFirma

Są dni w roku, na które czekamy ze zniecierpliwieniem – Boże Narodzenie, Urodziny, imieniny szwagra, ogłoszenie podwyżek w firmie, rozpoczęcie sezonu skoków narciarskich (pamiętajcie, w tym roku transmisja na innym niż zwykle kanale) i Black Friday