Weryfikacja dwuetapowa – zabezpiecz firmowe dane

Weryfikacja dwuetapowa – zabezpiecz firmowe dane

Wdrażanie procedur cyberbezpieczeństwa każdego przedsiębiorstwa powinno zaczynać się od weryfikacji zabezpieczeń dostępu do danych firmy. Zaszyfrowany dysk, kradzież danych i zasobów, zaangażowanie Twojej firmy w działalność przestępczą hakera, złośliwe oprogramowanie, wirusy, phishing – to tylko niektóre z zagrożeń, jakie mogą nieść ze sobą ataki hakerskie. Ochrona Twoich firmowych danych jest niezwykle ważna. Dowiedz się, jakie znaczenie w ich zabezpieczeniu ma dwuetapowa weryfikacja.

  1. Weryfikacja dwuetapowa – powiadomienia e-mail
    1. Jak uruchomić dwuetapową weryfikację e-mail?
  2. Weryfikacja dwustopniowa - powiadomienia SMS
    1. Jak uruchomić dodatkową weryfikację SMS?

Weryfikacja dwuetapowa – powiadomienia e-mail

Aplikacja do zarządzania firmą – mpFirma Online oraz aplikacja sprzedażowo-magazynowa mpFaktura Online umożliwiają zabezpieczenie dostępu do danych.

Jednym z wymogów procedur firmowego cyberbezpieczeństwa powinno być zabezpieczenie dostępu do firmowych danych dwuetapową weryfikacją. Taką weryfikację w aplikacji mpFirma Online i mpFaktura Online może ustawić administrator systemu.

Jak uruchomić dwuetapową weryfikację e-mail?

  1. Z menu użytkownika należy wybrać Ustawienia -> Konfiguracja systemu -> Logowanie i dostęp.
  2. Następnie zaznaczamy opcję: Wymagaj numeru PIN na nowych urządzeniach.

Wybranie tej opcji spowoduje, że każde logowanie się do firmowej bazy danych na nowym urządzeniu będzie wymagało wpisania kodu PIN wysłanego na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Dwuetapowa weryfikacja e-mail dotyczyć będzie wszystkich użytkowników systemu.

Weryfikacja dwustopniowa - powiadomienia SMS

Aplikacje do prowadzenia firmy mpFirma Online i mpFaktura Online umożliwiają włączenie dodatkowej weryfikacji SMS. Jeśli włączysz weryfikację dwustopniową, podczas pierwszego logowania się na danym urządzeniu lub w przeglądarce będziesz zobligowany do podania specjalnego jednorazowego kodu PIN. Kod zostanie wysłany w wiadomości SMS na podany wcześniej przez Ciebie numer telefonu.

Jak uruchomić dodatkową weryfikację SMS?

Z menu użytkownika wybierz Profil, a następnie przejdź do sekcji Bezpieczeństwo.

Wpisz numer telefonu oraz zaznacz opcję Włącz dodatkową weryfikację SMS.

W tym samym miejscu znajdziesz sekcję: Hasło. Pamiętaj, aby każdy użytkownik firmowej aplikacji miał dostęp zabezpieczony hasłem. Uczul pracowników, aby było to niepowtarzalne i silne hasło, najlepiej wygenerowane w specjalnej aplikacji typu menedżer haseł.

Właściwe zarządzanie dostępami do firmowych aplikacji to pierwszy i prosty krok do ochrony przed atakami hakerów. Pamiętaj, małe i średnie firmy najczęściej są narażone na ataki automatyczne i niecelowane wprost na dane przedsiębiorstwo. Dlatego też łatwiej się przed nimi chronić. Zacznij od zabezpieczenia firmowych kont i aplikacji autoryzowaną weryfikacją dwuskładnikową.

Udostępnij