Jak wygenerować JPK_V7M i JPK_V7K

Jak wygenerować JPK_V7M i JPK_V7K

Większość przedsiębiorców czuje na plecach zimy dreszcz, kiedy ma przekazać jakiekolwiek dokumenty do urzędu skarbowego. Pliki JPK (Jednolity Plik Kontrolny) należy przekazywać do urzędu regularnie – co miesiąc. W dodatku należy wypełniać je z należytą starannością, aby uniknąć błędów, bo za te grozi kara finansowa – 500 zł od błędu.

Ponieważ przygotowanie pliku kontrolnego JPK_V7 (zarówno JPK_V7M, jak i JPK_V7K) wymaga dużej staranności, lepiej nie robić tego samodzielnie metodą „na piechotę”. Najlepiej wybrać program do prowadzenia firmy lub program do faktur, które obsługę plików JPK mają wbudowaną. Narzędzie do generowania plików JPK mają już programy dla najmniejszych przedsiębiorców, np. abcFaktury kierowane do mikroprzedsiębiorców. Co ważne, takie rozwiązania biznesowe obsługują pliki JPK kompleksowo. Co to znaczy? Otóż w przypadku mpFirma oznacza to, że program dla firm pomoże Ci wygenerować pliki JPK, zweryfikuje ich poprawność oraz umożliwi wysyłkę do urzędu skarbowego. Dodatkowo w programie będziesz mieć podgląd wszystkich wygenerowanych przez siebie plików, a te możesz wprost z programu wysłać mejlem do Twojego biura księgowego.

Obsługiwanie plików JPK w programie do faktur (czy to w programie on-line czy zainstalowanym na komputerze) jest dobrą decyzją przedsiębiorcy, bo pozwala zaoszczędzić czas i zadbać o poprawność JPK-ów. Dodatkowo, jeśli nasz program jest regularnie aktualizowany i dostosowywany do zmieniających się wymogów Ministerstwa Finansów, możemy spać spokojnie.

mpFirma pozwala na wygenerowanie i wysłanie do urzędu skarbowego plików: JPKV7M i JPKV7K, więc bez względu na to, czy rozliczasz się z VAT-u miesięcznie, czy kwartalnie śmiało możesz korzystać z tego rozwiązania dla firm. Nie martw się o podpisanie pliku. Z poziomu mpFirma możesz zrobić to na jeden wybrany przez Ciebie sposób, stawiając na: podpis elektroniczny, e-podpis lub profil zaufany - e-puap.

Poniżej znajdziesz filmy instruktażowe, które krok po kroku opisują proces generowania jednolitych plików kontrolnych oraz ich wysyłkę do urzędu skarbowego.Udostępnij